top of page

Nowoczesne biuro zgodne z standardami BHP: inwestycja dla każdej firmy

Zaktualizowano: 27 mar

Nowoczesne biura to nie tylko estetyka i efektywność, ale również bezpieczeństwo i komfort pracowników. Coraz większą uwagę przywiązuje się do warunków pracy, które nie tylko sprzyjają produktywności, ale również dbają o zdrowie i dobre samopoczucie pracowników. Jednak jak zapewnić pracownikom bezpieczne i nowoczesne biuro bez ponoszenia dużych kosztów?


Wynajem sprzętu biurowego staje się coraz popularniejszą opcją dla firm, ponieważ pozwala na elastyczne dostosowanie wyposażenia do zmieniających się potrzeb organizacji, bez konieczności ponoszenia dużych kosztów inwestycji. Dzięki temu nawet małe i średnie przedsiębiorstwa mogą korzystać z najnowocześniejszych rozwiązań biurowych, poprawiając efektywność pracy i komfort zatrudnionych. 


W tym artykule pokażemy, które produkty możesz wynająć, nie wydając dużych kwot, a jednocześnie spełnisz wszystkie wymogi normy BHP. Każdy pracodawca musi dostosować się do nowych przepisów BHP. Dlatego skupimy się na połączeniu nowych wymogów z innowacyjnymi rozwiązaniami, które tworzą ergonomiczne miejsce pracy. Projektowanie nowoczesnej przestrzeni biurowej - jakie elementy wziąć pod uwagę

Dobrze zaprojektowana przestrzeń biurowa to klucz do zapewnienia efektywności i komfortu pracy. Optymalne rozmieszczenie mebli i wyposażenia może znacząco wpłynąć na wydajność pracowników. 
Warto uwzględnić następujące elementy:


 • Projektowanie stanowisk pracy z uwzględnieniem przestrzeni na ruch, umożliwiające zmianę pozycji ciała. Elastyczne układy mebli i wyposażenia oraz odpowiednie rozmieszczenie sprzętu mogą ułatwić pracownikom wykonywanie takich ruchów w trakcie dnia pracy.


 • Strefy do pracy indywidualnej i zespołowej, umożliwiające skuteczną współpracę oraz koncentrację na zadaniach wymagających skupienia.


 • Strefy relaksu i rekreacji, zapewniające pracownikom możliwość odpoczynku i regeneracji sił. Takie obszary mogą zawierać wygodne kanapy, krzesła do masażu, a nawet kąciki zielone, które sprzyjają relaksowi i redukcji stresu.


 • Oświetlenie naturalne i sztuczne, mające istotny wpływ na samopoczucie i wydajność pracowników. Dobrze oświetlone pomieszczenia z odpowiednio ustawionymi oknami, które umożliwiają dostęp do naturalnego światła słonecznego, mogą poprawić nastrój i efektywność pracy.


Zadbanie o te aspekty podczas projektowania i organizacji przestrzeni biurowej może znacznie zwiększyć zadowolenie i wydajność pracowników, a także przyczynić się do lepszej atmosfery w miejscu pracy.Nie zapomnij o bezpieczeństwie - ergonomiczne ustawienie stanowiska pracy

Zgodnie z wymogami BHP, ergonomiczne wyposażenie stanowiska pracy jest kluczowe dla zapobiegania urazom i dyskomfortowi. Do nowych przepisów BHP musi dostosować się każdy pracodawca. Inwestowanie w regulowane meble, ergonomiczne akcesoria do pracy przy komputerze przekłada się na redukcję urazów, zmniejszenie absencji z powodu chorób związanych z pracą oraz zwiększenie satysfakcji z pracy. Zadbaj o:


Regulowane krzesła biurowe:

 • Krzesło powinno posiadać dostateczną stabilność poprzez wyposażenie go w podstawę co najmniej pięciopodporową z kółkami jezdnymi.

 • Regulację wysokości siedziska, wysokości oparcia odcinka lędźwiowego kręgosłupa, kąta pochylenia oparcia oraz odpowiednie wymiary oparcia i siedziska, zapewniające wygodną pozycję ciała i swobodę ruchów.

 • Wyprofilowanie siedziska i oparcia odpowiednie do naturalnego wygięcia kręgosłupa i ud.

 • Możliwość obrotu wokół osi pionowej o 360°.

 • Regulowane podłokietniki.


Monitor ekranowy spełniający określone wymagania dotyczące czytelności i stabilności obrazu:

 • Znaki na ekranie powinny być wyraźne i czytelne.

 • Obraz na ekranie powinien być stabilny, bez migotania lub innych form niestabilności.

 • Jaskrawość i kontrast znaku na ekranie powinny być łatwe do regulowania w zależności od warunków oświetlenia stanowiska pracy.

 • Regulacje ustawienia monitora powinny umożliwiać pochylenie ekranu.

 • Górna krawędź monitora ekranowego powinna znajdować się na wysokości oczu pracownika.


Klawiatura i myszka zapewniające komfort pracy i redukcję zmęczenia kończyn:

 • Klawiatura powinna być ergonomiczna, zapewniająca komfort pracy i redukcję zmęczenia kończyn.

 • Powierzchnia klawiatury powinna być matowa, a znaki czytelne i kontrastowe.


Ergonomiczne podłokietniki i podnóżki:

 • Przy pracy z dokumentami, istnieje konieczność wyposażenia stanowiska pracy w uchwyt na dokumenty z regulowanym ustawieniem wysokości, pochylenia oraz odległości od pracownika.

 • Na życzenie pracownika stanowisko pracy należy wyposażyć w podnóżek.


Stół o odpowiedniej powierzchni, matowej, zapewniającej wygodę pracy.


Gleevery to wybór dla każdej firmy, niezależnie od budżetu

Przejrzyj dostępny sprzęt biurowy na Gleevery, aby znaleźć inspiracje i konkretne produkty dostosowane do potrzeb Twojej firmy. Oto kilka przykładów:


 • Ergonomiczne krzesła i biurka

 • Monitory ekranowe spełniające wymogi BHP

 • Klawiatury i myszki zapewniające wygodę i bezpieczeństwo
Sprawdź również przykładowe zestawy wyposażenia biura - podstawowy, standardowy, profesjonalny i premium. I pamiętaj, że dostosowanie się do nowych standardów BHP to konieczność, ale również inwestycja, która przynosi korzyści zarówno pracownikom, jak i firmie. Elastyczność wynajmu sprzętu biurowego umożliwia dostosowanie się do zmieniających się potrzeb biznesowych, zapewniając jednocześnie bezpieczne i komfortowe warunki pracy. Nie czekaj, dostosuj swoje biuro z Gleevery już dziś!
Powiązane posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page