Najczęstsze pytania o wynajem elektroniki – FAQ dla klientów
- Agnieszka Zawadka
- 2 lip
- 3 minut(y) czytania
Zakup nowej elektroniki to spory wydatek – a co, jeśli zamiast kupować, mógłbyś po prostu wynająć to, czego potrzebujesz, na tak długo, jak chcesz? Wynajem sprzętu elektronicznego staje się coraz popularniejszy – zarówno wśród osób prywatnych, jak i firm. Pozwala korzystać z najnowszych urządzeń bez ponoszenia wysokich kosztów, bez zobowiązań i z pełnym serwisem w pakiecie. Ale jak to właściwie działa? Czy trzeba wpłacać kaucję? Co, jeśli sprzęt się zepsuje?
Wynajem elektroniki to coraz popularniejszy sposób na korzystanie z nowoczesnych urządzeń bez konieczności ich zakupu. Jeśli zastanawiasz się, jak to działa, ile to kosztuje, co w przypadku awarii lub czy możesz później wykupić sprzęt – dobrze trafiłeś. Najczęstsze pytania o wynajem elektroniki - zebraliśmy je i odpowiadamy na nie w prosty i konkretny sposób.
Najczęstsze pytania o wynajem elektroniki

1. Jak wynająć produkty?
Wybierz interesujący Cię produkt objęty usługą wynajmu. Wszystkie dostępne produkty znajdziesz tutaj 👉🏼 gleevery.com/lista-produktow
Na karcie produktu, kliknij w przycisk “Wynajmij” tuż pod jego ceną.
Następnie wybierz okres wynajmu i przejdź do uzupełnienia danych osobowych. Potwierdź je poprzez wykonanie zwrotnego przelewu weryfikacyjnego na kwotę 1 zł.
Opłać pierwszy miesiąc wynajmu i to wszystko! Jeśli proces wynajmu przebiegnie pomyślnie, na podany przez Ciebie adres wyślemy paczkę z wynajętym produktem!
2. Jakie urządzenia mogę wynająć?
W Gleevery możesz wynająć m.in.:
smartfony i tablety,
laptopy i komputery gamingowe,
konsole do gier (PlayStation, Xbox, Nintendo),
VR,
zegarki i opaski sportowe,
sprzęt audio i video,
sprzęt AGD, np. ekspresy czy oczyszczacze powietrza,
sprzęt sportowy (rowery, hulajnogi).
3. Na jak długo mogę wynająć sprzęt?
W Gleevery okresy wynajmu to od 1, 3, 6, 12, 18 lub 24 miesiące oraz w wynajmie krótkookresowym na 3, 7 i 14 dni.
4. Czy muszę wpłacać kaucję?
Jeśli w trakcie procesu wynajmu okaże się, że Twoja zdolność do regulowania zobowiązań finansowych jest niewystarczająca, nasz system może poprosić Cię o wpłatę dodatkowej kaucji, która pomoże zrealizować Twoje zamówienie. Wysokość kaucji będzie dla Ciebie widoczna przed podjęciem ostatecznej decyzji o wynajmie. Kaucja zwracana jest po zakończonym okresie wynajmu.
5. Co się dzieje, jeśli sprzęt się zepsuje?
W razie uszkodzenia wynajmowanego produktu, aż 80% kosztów naprawy pokrywa Gleevery w ramach programu GleeverySafe. Pozostałe 20% leży po stronie użytkownika wynajmowanego sprzętu.

6. Czy mogę wykupić sprzęt po zakończeniu wynajmu?
Tak! Jeśli uznasz, że chcesz wykupić wynajmowany produkt, skontaktuj się z nami drogą mailową ook@gleevery.com.
7. Jak wygląda proces zamówienia i dostawy?
Zamawiasz sprzęt online – bez wychodzenia z domu. Po weryfikacji Twojej tożsamości i podpisaniu umowy online, sprzęt jest wysyłany kurierem pod wskazany adres, najczęściej w ciągu 1–3 dni roboczych, lub dostarczany do Paczkomatu.
8. Czy mogę wcześniej zakończyć wynajem?
Tak, możesz zakończyć wcześniej wynajem zwracając sprzęt i opłacając pozostałe czynsze lub otrzymując wycenę wykupu.
9. Dla kogo jest wynajem – osoby prywatne czy firmy?
Dla obu! Osoby prywatne korzystają z wynajmu, by mieć dostęp do nowoczesnych urządzeń bez dużych wydatków. Firmy traktują wynajem jako formę leasingu operacyjnego – mogą odliczać koszty, łatwo skalować wyposażenie i nie muszą inwestować w sprzęt na stałe.
10. Dlaczego warto wynajmować, a nie kupować?
Niższy koszt miesięczny niż rata kredytu lub zakup za gotówkę.
Możliwość testowania nowego sprzętu bez ryzyka.
Brak problemu z odsprzedażą lub utratą wartości.
Serwis i wsparcie techniczne w cenie.
Lepszy wpływ na środowisko – sprzęt może dostać drugie życie.
Masz inne pytania, których tu nie uwzględniliśmy? Napisz do nas! Wynajem to elastyczne rozwiązanie, które dopasowuje się do Twoich potrzeb – niezależnie od tego, czy chcesz przetestować najnowszego iPhone’a, wypożyczyć laptop na studia, czy wyposażyć biuro w sprzęt IT.
Comentários