top of page

10 sposobów na efektywne oszczędności w firmie


Dla firm finansowo-ubezpieczeniowych, zarządzanie budżetem i dążenie do oszczędności jest nieodzownym elementem prowadzenia skutecznego biznesu. W dzisiejszym artykule omówimy 10 sprawdzonych sposobów, które pomogą firmom obniżyć koszty operacyjne, zwiększyć rentowność i konkurencyjność na coraz bardziej wymagającym rynku.


Automatyzuj procesy biznesowe

Analizuj swoje procesy biznesowe i identyfikuj obszary, gdzie można zwiększyć efektywność. Automatyzacja rutynowych zadań może znacząco obniżyć koszty operacyjne. Rozważ wdrożenie automatyzacji takich procesów jak przetwarzanie dokumentów czy raportowanie, aby twój zespół mógł skupić się na bardziej strategicznych zadaniach.


Jednym z procesów, który łatwo zautomatyzować jest obieg dokumentów w firmie. Zamiast wysyłać umowy do klientów kurierem czy pocztą, co generuje koszty zakupu papieru i opłat oraz wpływa na wytwarzanie śladu węglowego, wprowadź podpis elektroniczny. Korzystaj z narzędzi online, a jeśli nadal potrzebujesz podpisywać je w formie tradycyjnej – zainwestuj w niezawodny sprzęt do drukowania i skanowania (Gleevery oferuje np. Przenośny skaner FUJITSU ScanSnap iX100), a oryginały umów przekaż klientowi przy okazji najbliższego spotkania


Trzymaj rękę na pulsie

Regularnie analizuj rynek i konkurencję, aby dostosować swoje produkty i usługi do zmieniających się potrzeb klientów i trendów. Obserwacja rynku i działań konkurencji pozwala firmie dostosowywać swoją ofertę do zmieniających się potrzeb, co pomoże ci dotrzeć do szerszego grona klientów i zwiększyć sprzedaż.


Analiza rynku może przyczynić się do oszczędności poprzez umożliwienie bardziej efektywnych decyzji zakupowych, negocjacji cenowych, optymalizacji procesów biznesowych i dostosowania strategii do zmieniających się warunków rynkowych. Może również pomóc w identyfikacji potencjalnych zagrożeń dla działalności, takich jak spadek popytu na dane produkty lub zmiany regulacyjne. Pozwoli to przygotować się na ewentualne trudności i uniknąć ewentualnych obciążeń finansowych.


Regularna analiza rynku pozwala przede wszystkim na śledzenie trendów cenowych. Jeśli cena danego produktu lub usługi rośnie, można podjąć różne działania w celu ograniczenia kosztów, na przykład przechodząc na alternatywne rozwiązania lub kupując w innym miejscu. Korzystnym rozwiązaniem jest np. wynajem sprzętu, zamiast kupowania go. Gleevery oferuje szeroki wachlarz wynajmu sprzętu biurowego, co pozwoli zoptymalizować koszty.


Monitoruj i kontroluj wydatki

Regularne analizowanie i kontrolowanie wydatków jest kluczowe, by ustalić w których obszarach możesz poczynić oszczędności. Pomaga zidentyfikować obszary, w których możesz dokonać optymalizacji, eliminując nieefektywne wykorzystanie dostępnych zasobów.


Rozważ wdrożenie poza finansowych systemów premiowania na stanowiskach, które często otrzymują dodatki - np. dla handlowców. Najem sprzętu z Gleevery to atrakcyjny benefit, stanowiący bonus na czas określony (3-6 miesięcy) i z powodzeniem może zastąpić stałą podwyżkę lub dużą prowizję.


Zidentyfikuj dodatkowe jednorazowe koszty twojej firmy i zoptymalizuj je. Przykładowo, zamiast kupować sprzęt, który jest rzadko użytkowany (jak np. projektor, profesjonalne nagłośnienie), możesz z powodzeniem wynająć go z Gleevery na czas, w którym go realnie potrzebujesz, za ułamek ceny zakupu.


Konsoliduj

Jeśli firma ma wiele biur lub oddziałów, warto rozważyć konsolidację. To może pomóc w obniżeniu kosztów wynajmu nieruchomości i sprzętu. W czasach, w których praca zdalna stała się standardem, ograniczenie wynajmu przestrzeni biurowej może okazać się krokiem, który nie tylko pozwoli zaoszczędzić na czynszu, ale także podnieść efektywność pracowników i ich zadowolenie z wykonywanej pracy.


W dobie pracy zdalnej, powierzchnie biurowe i tak świecą pustkami. O wiele korzystniejszym rozwiązaniem jest zaoferowanie pracownikom dofinansowania do wynajmu sprzętu z Gleevery, z którego korzystają na home office. Dzięki temu twój zespół będzie mógł wybrać taki sprzęt, jakiego naprawdę potrzebują - zarówno w godzinach pracy jak i w swoim czasie prywatnym. Będzie to stanowiło dla pracowników dodatkową korzyść i pozytywnie wpłynie na ich satysfakcję z pracy.


Bądź ekologiczny

Przyjazne dla środowiska rozwiązania nie tylko przynoszą korzyści dla planety, ale również pozwalają na zmniejszenie kosztów. Zidentyfikuj obszary działania swojej firmy, w których możesz wprowadzić strategie zrównoważonego rozwoju i rozważ dostępne na rynku ekologiczne alternatywy dla tradycyjnych rozwiązań.


Jednym z takich rozwiązań jest wynajem sprzętu biurowego, które nie tylko jest o wiele korzystniejsze pod kątem finansowym, lecz także pozwala optymalnie wykorzystać wypożyczone urządzenia w myśl idei ,,sharing economy”. Wraz z zakończeniem najmu, sprzęt jest poddawany konserwacji i udostępniany kolejnemu najemcy. Niepotrzebne urządzenia zyskują więc nowe życie.


Oszczędzaj energię

Oszczędzaj energię w biurach poprzez inwestycje w energooszczędne urządzenia i edukację pracowników w zakresie oszczędzania energii. Umiejętne korzystanie z energii elektrycznej w biurach może znacząco obniżyć rachunki za prąd, którego ceny stale rosną.


Rozważ outsourcing

Outsourcing niektórych usług, takich jak obsługa klienta, może obniżyć koszty stałe firmy i pozwolić na lepsze skoncentrowanie się na podstawowej działalności. Nie wszystkie zadania operacyjne musisz realizować wewnętrznie - powierzenie tych obszarów firmom, które specjalizuję się w tego rodzaju usługach daje ci przestrzeń na rozwijanie twojej firmy.


Dbaj o potrzeby swojego zespołu

Szkolenia i rozwijanie umiejętności pracowników pozwalają zwiększyć produktywność, co może przekładać się na oszczędności w dłuższej perspektywie. Dobrze przeszkolony personel może lepiej radzić sobie z klientami i skomplikowanymi zadaniami.


Twój zespół będzie skuteczniejszy, jeśli zapewnisz mu komfort pracy i zadbasz o jego potrzeby. Pracownicy zdalni będa zadowoleni, jeśli sprzet z którego korzystają do pracy, będzie mógł posłużyć im także prywatnie. Wynajmując sprzęt od Gleevery, możesz zaoferować pracownikowi możliwość wyboru za niewielką dopłatą np. komputera, czy monitora, który posłuży także do gamingu. Możliwości i rodzaj sprzętu, który oferuje Gleevry jest bardzo szeroka i z pewnością zadowoli nawet najbardziej wymagających pracowników!


Wdrożenie takiego benefitu, jak Gleevery podniesie motywację i zadowolenie z pracy twoich pracowników. Obniżenie współczynnika rotacji w twoim zespole ograniczy koszt rekrutacji i wdrożenia.


Wydajne zarządzanie technologią

Inwestycje w nowoczesne technologie i oprogramowanie pomagają usprawnić operacje firmy oraz zapewnić lepszą obsługę klienta. To także sposób na minimalizację kosztów administracyjnych.


Twoja firma na co dzień korzysta z wielu drogich w zakupie i utrzymaniu urządzeń i sprzętu biurowego - ekspresów do kawy, drukarek, skanerów, niszczarek, biurek, itd. Rozważ, czy dodatkowe ponoszenie kosztu eksploatacji, jak np. napraw i serwisowania uzasadnia taki zakup. Dobrą alternatywą dla zakupu takich urządzeń, jest ich najem.


Gleevery bierze na siebie wszystkie te elementy, a ty możesz cieszyć się wygodą korzystania z niezbędnych urządzeń bez dodatkowych kosztów!


Wynajem sprzętu elektronicznego

Zamiast inwestować w zakup drogiego sprzętu elektronicznego, rozważ wynajem. Taki model pozwala na korzystanie z najnowszych technologii bez konieczności ponoszenia dużego wydatku początkowego, który jest charakterystyczny dla takich form finansowania jak kredyt lub leasing.


Wynajem umożliwia ustalenie stałych miesięcznych opłat, co ułatwia planowanie budżetu i kontrolę nad kosztami. W przeciwieństwie do leasingu, wynajem sprzętu nie wiąże się z długoterminowymi zobowiązaniami. Możesz dostosować umowy wynajmu do zmieniających się potrzeb firmy - zwłaszcza, gdy potrzebujesz wyposażyć nowych pracowników.


Często rotacja nowych pracowników nastręcza problemów z zakupionym sprzętem, który zostaje po opuszczonym stanowisku. Najem z Gleevery pozwala na elastyczne dostosowanie ilości i rodzaju sprzętu do bieżących potrzeb. Te alternatywne rozwiązanie pozwala wyposażyć zespół w takie narzędzia pracy jak biurko, fotel, komputer, muszkę, laptop, słuchawki i wiele innych!Dodatkowo, zyskujesz dostęp do najnowocześniejszego sprzętu, bez konieczności inwestowania w jego zakup. To pomaga utrzymać Twoją firmę na konkurencyjnym poziomie. Gleevery oferuje usługi wsparcia technicznego, co pozwala szybko rozwiązywać ewentualne problemy z urządzeniami. Wynajem daje Ci elastyczność w zakresie aktualizacji sprzętu, bez kosztów jednorazowej wymiany wszystkich urządzeń.


Wynajmując, unikasz też ryzyka utraty wartości wynajmowanego sprzętu, które jest charakterystyczne dla zakupu. W miarę rozwoju firmy, możesz łatwo rozszerzać liczbę wynajmowanych urządzeń lub zamówić nowy sprzęt, bez konieczności ponoszenia dużych kosztów. Ograniczasz też ilość odpadów elektronicznych, co ma pozytywny wpływ na środowisko.


Wynajem sprzętu elektronicznego to elastyczna, oszczędna i zrównoważona ekologicznie opcja, która może znacząco przyczynić się do oszczędności w firmach finansowo-ubezpieczeniowych. Zastanów się nad tym rozwiązaniem, zanim podejmiesz decyzję o zakupie czy leasingu, i ciesz się korzyściami wynikającymi z wynajmu sprzętu elektronicznego.


Jeśli masz pytania dotyczące wynajmu sprzętu elektronicznego lub innych sposobów na oszczędności, skontaktuj się z nami. Jesteśmy gotowi pomóc Ci zoptymalizować Twój biznes i osiągnąć sukces.

Powiązane posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page